Aktualności i ogłoszenia

Jak bezpiecznie spędzić wakacje

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie wspólnie z Komendą Miejską Policji w Koninie, Państwową Strażą Pożarną w Koninie oraz z "Przeglądem Konińskim" w ostatnim tygodniu roku szkolnego spotykali się z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych i udzielali im praktycznych rad, jak bezpiecznie spędzić wakacje, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym i jak zachować się podczas spotkania z psem oraz nad wodą.

Podczas spotkań pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie - Paweł Durkiewicz - przypominał dzieciom zasady ruchu drogowego obowiązujące pieszych oraz omawiał jak wyposażony powinien być rower, aby podróżowanie na nim było bezpieczne.

Policjanci, którym towarzyszył sierżant "Pyrek" - maskotka wielkopolskiej policji oraz "Goldi" - pies służbowy wyszkolony do szukania materiałów wybuchowych, tłumaczyli dzieciom jak należy zachować się w obecności obcego psa oraz jak bezpiecznie bawić się nad wodą. Strażacy natomiast pokazywali jak ratować kogoś kto zasłabł, stracił przytomność lub doznał poparzenia przez słońce.

Wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie poradnik "Bezpieczne Wakacje", smycz do kluczy i elementy odblaskowe.

Wróć

Certyfikaty