Aktualności i ogłoszenia

„POMACHAJ KIEROWCY”

Wrzesień  to miesiąc powrotu do szkół a także okres licznych  działań profilaktycznych realizowanych przez funkcjonariuszy policji na terenie całej wielkopolski.  Jedną z nich jest akcja Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu „POMACHAJ KIEROWCY” do której przyłączył się również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie.

Pośpiech, roztargnienie, brak wyobraźni oraz wzajemnego zrozumienia to powód  wielu nieszczęść i tragedii na drogach, również w rejonie przejść dla pieszych. Zdarzają się sytuacje , że kierowca, szczególnie pojazdu ciężarowego może nie dostrzec pieszego, który znajduje się w tak zwanym „martwym polu”. Dochodzi też do sytuacji, w której pieszy w sposób nieprawidłowy oceni sytuację na drodze i wtargnie pod nadjeżdżający pojazd.

Istotnym jest, by zarówno kierowca pojazdu oraz pieszy w rejonie przejść dla pieszych nawiązali ze sobą kontakt wzrokowy. Gest w postaci pomachania ręką do kierowcy, a także nawiązanie z nim kontaktu wzrokowego, może wpłynąć na bezpieczne przejście przez jezdnię.

Do akcji włączają się również organizacje  i instytucje współpracujące na co dzień z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Koninie  m.in. szkoły, Ochotnicze Straże Pożarne oraz niezawodni PTTK Konin / CIKLO. Koordynatorem akcji po stronie WORD Konin jest Zastępca Dyrektora  Pan Mariusz Seńko

 

https://www.youtube.com/watch?v=fCCXoZLrZWQ&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fwielkopolska.tv%2F&source_ve_path=OTY3MTQ&feature=emb_imp_woyt

 

Wróć

Certyfikaty